Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №323 Дніпровської міської ради

   





Йдемо до дитячого садка. Що для цього потрібно

 

 

 

Надійний спосіб – «сарафанне радіо», але врахуйте: те, що подобається вашій сусідці, зовсім не обов`язково сподобається вам і вашому малюкові.

     Візьміть довідник і випишіть адреси дитячих садків вашого району. Якщо вам сподобався садок в іншому кінці міста, то врахуйте: діставатися вам із малюком бажано не довше ніж півгодини, пішки або на транспорті.

    Дитині напевно сподобається перша подорож  у метро або на трамваї, але тільки перша! Надалі суєта ранкових поїздок, юрби народу, затори та інше можуть спричинити відмову малюка відвідувати дитячий садок. Часто мами вибирають садок у тому районі, де планують працювати. Це непоганий варіант, така територіальна близкість усім на користь.

     Отже, садок вибрали, ідемо знайомитися.

     Не поспішайте йти туди разом із малюком! А раптом він запам`ятає паровозик на майданчику, а ви потім зміните свою думку, і малюк вперше розчарується, що на початковому етапі дуже шкодить.

     Від вашого першого візиту залежить багато чого. На що звернути увагу?

  •  Віддаленість території садка від проїзної частини;
  •  Огорожа! Під нею не повинні пролізти собаки й коти. Обов`язковим є наявність замка й дзвінка;
  •  Майданчик для прогулянок: зелені насадження ( що росте й у якому стані. Особливо якщо малюк алергик, зверніть увагу на наявність тополиного пуху, амброзії та ін.). Криті павільйони й гойдалка, їх вік і безпека. Наявність пісочниці ІЗ КРИШКОЮ!
  •  У приміщенні дитячого садка не повинно бути специфічного запаху (Їжі також). Так, їжа там готується, до того ж її багато, але запахи мають поглинатися витяжками;
  •  Ви стороння людина, і вас повинні зупинити на вході працівники садка, адже в такий самий спосіб туди можуть потрапити й інші люди. Попросіть провести вас до завідувача або того, хто її заміщає. Розкажіть фахівцеві про мету вашого приходу й поцікавтеся наявністю місць, умовами перебування. Традиційно у багатьох дитячих садках є «батьківський день». У визначений день ви можете побачити все зсередини на власні очі, обов`язково одягнувши чистий халат і взувши змінне взуття.
  •  Крім режиму й побутових умов поставте запитання вихователю - методисту: за якою програмою здійснюється виховний процес.

      Зберіть інформацію й поділіться з іншими мамами.

 

     

     Як розібратися батькам: у якому віці, коли і як вести малюка до дитячого садка?

  Існує думка, що з погляду фізіологічної готовності до перебування в колективі це краще зробити в 2 – 2,5 роки. На думку багатьох батьків,трирічні малюки менш сприйнятливі до вірусних інфекцій. Єдиної думки немає, усе індивідуально. Три роки – особливий вік (хтось говорить – кризовий), але криза – це не хвороба, істерики й неслухняність, а черговий етап у формуванні особистості дитини або, елементарно, брак виховання, який у садку можуть заповнити.

   Що стосується сезону, то найкраще у вересні (сформовані групи, ще тепло), але зареєструватися в електрону чергу потрібно значно раніше. 

Чого потрібно навчити дитину, яка вперше йде до садочка

 

     В першу чергу – тому, чому в дитячому садку вчити не будуть. Це відправленню природних потреб в можливий по режиму час. 

     Крім того, потрібно учити дитину говорити про свої бажання. Чим чіткіше малюк навчиться це робити, тим менше проблем буде у нього.

     Звичайно, варто учити і грати, і їсти, і слухати, але, в цілому, усьому цьому дітки дуже легко навчаються вже в саду.

   

  Згідно з вимогами програми виховання дітей  у три роки малюк повинен вміти:

 

  •  Вмиватися. З незначною допомогою дорослого мити руки, дотримуючись послідовності: дорослий допомагає засукувати рукава одягу, відрегулювати струмінь води, дитина самостійно змочує руки, бере мило, намилює руки; дорослий показує, як зробити багато піни; дитина повторює намилюючи рухи, змиває мило, умивається, закриває кран; якщо кран тугий, дорослий сам закриває його; дитина самостійно витирає руки та обличчя рушником, дорослий звертає увагу дитини на те, що руки та обличчя повинні бути сухими. Взагалі діти охоче вмиваються самостійно або за нагадуванням дорослого.

  •  Доглядати за зовнішнім виглядом. Радіти чистому, красивому одягу, охайній зачісці. Відчувати негативні емоції у зв’язку з брудним одягом та руками, незачесаним волоссям; звертатися до дорослого з проханням допомогти дати лад. Радіти, коли такі неприємні моменти усунено. За нагадуванням дорослого користуватися носовою хустинкою, класти її у кишеню.

  •  Правильно поводитися за столом. Прагнути їсти самостійно, відмовлятися від пропозиції «погодувати з ложки». Тримати ложку у правій руці, ретельно пережовувати їжу. Радіти, що уміє їсти самостійно, як дорослий. За нагадуванням дорослого користуватися серветкою. Помічати за показом дорослого красиво накритий стіл, яскравий посуд, смачну їжу. Упізнавати і називати знайомі страви (суп, борщ, каша, котлети, салат, пюре, компот, сік, чай). За нагадуванням дорослих говорити «дякую», допомагати прибирати за собою тарілку, чашку, серветку. Дома мати «улюблену» тарілку, чашку, серветку, із задоволенням спостерігати, як мама миє посуд, робити спроби самостійно вимити свою тарілку та чашку, подати хліб, пиріжок.

  •  Доглядати за речами та іграшками. Разом з дорослим та за його показом складати іграшки на місця, вішати речі, ставити взуття. Спостерігати, як дорослий пере, прасує, чистить одяг, брати участь у митті іграшок, купанні ляльок.

  •  Одягатися. Вчитися за показом дорослого знімати і вдягати одяг, розстібати великі ґудзики, шнурувати чоботи. Знати свої речі, радіти чистому одягу.

 

  •  Грати. У грі відображати процеси умивання, одягання, їжі; годувати, купати, одягати іграшки (ляльок, звіряток тощо), «вчити» свої улюблені іграшки правильно їсти, вмиватися; у іграх-демонстраціях з іграшки, які показує вихователь, допомагати ляльці правильно вдягатися, приносити Зайчику усе необхідне для купання маленький зайченят тощо.

 

 

РЕЖИМ ДНЯ

 

     Перегляньте режим дня своєї родини. 

   

  Почніть уже сьогодні. Ви плануєте виходити з будинку о 7.40, а зараз ваш малюк спить до 10 ранку. Починайте етап пробудження о 9.30. І не важливо, що ви вчора заснули опівночі! За кілька днів зсуньте час пробудження ще на 30 хвилин.  Домашній режим, наближений до дитячого садка, - уже половина успіху, адже це фізіологія (м`яко налаштувати біологічний годинник дитини) і самопочуття малюка, а відповідно, і настрій.

  Багато мам через свою неорганізованість і лінощі приводять дітей не до 8.00, як рекомендовано, а безпосередньо до сніданку (9.00), а то і після нього. «Він однаково не їсть», - запевняють мами. А тому й не їсть, що не встигає. А ще відчуває, що можна маніпулювати й установлювати свої правила, а потім ходитиме до школи не до першого, а до третього уроку, і завжди пропускатиме першу пару в інституті й спізнюватиметься на роботу тощо.

   У дитячому садку завжди зранку проводять зарядку (малюки полюбляють пострибати під веселу музику разом із друзями!), діти разом переодягаються й миють ручки, адже садок – це колектив!

 

 


 

Ніколи не говоріть дитині
  •  якщо вона погано поводитиметься, відведете її до дитячого садка;
  •  що не заберете її додому, і вона сидітиме там уночі;
  •  що вередливий малюк, якого раптом зустріли, погано поводиться й мама відправить його до дитячого садка;