Підручники для школи

Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №323 Дніпровської міської ради

   

Корисні поради батькам

 

Приклади ігор зі снігом для дошкільнят

 

Гра «Сніжки» спрямована на формування у дитини уявлення про пластичності снігу. Щоб познайомити малюка з цією властивістю снігу, слід відстежити, коли погода буде м'яка. Це головна умова, так як тільки при такій погоді можна перетворювати сніг. Хід гри. Так як сніг дуже швидко тане в домашніх умовах, гру найкраще проводити на вулиці. Зверніть увагу малюка на сніг. Візьміть його в руки і почніть здійснювати з ним різні дії: стискати, розділяти на частини і т.д. Після чого запропонуйте аналогічні дії вчинити дитині. Потім покажіть йому, як можна зі снігу ліпити кульки - сніжки. Щоб дитині було весело, можна пограти в догонялки і покидати сніжками.

 

Гра «Малюнки на снігу» сприяє формуванню уявлення у дитини про те, що сніг легко ущільнюється. Як устаткування для гри вам знадобляться: паличка, штампи-силуети тварин і птахів. Хід гри. Вийшовши на вулицю, зверніть увагу малюка на відбитки, які залишають люди і тварини на снігу. Після чого запропонуйте йому помалювати на снігу, залишивши на ньому відбитки рук, ніг, штампів, лінії від палички і т.д.

 

Гра «Снігові квіти» спрямована на формування уявлення у дитини про те, що мокрий сніг добре ліпиться і йому можна надати будь-яку форму, а на морозі він перетворюється на лід. Для гри вам потрібні мокрий сніг, підфарбована вода, формочки у вигляді квітів. Хід гри. Згадайте з малюком, як було красиво навесні і влітку, коли було багато квітів. Але випав сніг, все стало білим. Розкажіть дитині, що це можна виправити, зробивши різнокольорові квіти зі снігу. З цією метою виставте перед малюком миски з підфарбованою водою різного кольору (червоного, синього, зеленого та ін.) По черзі в кожну ємність занурте сніг. Після цього візьміть формочку, заповніть її поміняти колір снігом і перекиньте на дошку. Вийде сніговий квітка. За аналогією створіть нові квіти і виставте всі ваші «шедеври» на вулицю. Вони будуть радувати не тільки вас і вашого малюка, але і всіх проходять повз людей.

 

Гра «Снігові скульптури» спрямована на формування уявлення у дитини про те, що мокрому снігу можна надати будь-яку форму. Хід гри. Як часто ми ліпимо з малюком снігову бабу, але чомусь забуваємо про те, що зі снігу можна створити практично все, що захочеш. Ліпіть зі снігу ведмедиків, собачок, зайчиків і т.д. Не турбуйтеся про те, що ваші снігові фігури будуть відрізнятися від реальних об'єктів. Головне - не забувати передавати їх характерні особливості. Повірте, така гра принесе тільки насолоду і задоволення.

 

Чим зайняти дитину вдома, коли на вулиці погана погода


 

 

Звичайно, наших непосид дуже важко змусити хоч кілька хвилин посидіти на одному місці. Але на цих вихідних погода дивує своєю непередбачуваністю: то ясне сонечко, то сильні вітер. Чим зайняти малюка вдома, коли прогулянка на вулиці не здається гарною ідеєю?

Карапузи дуже люблять активно бігати, стрибати веселитися. І наше завдання сьогодні - зробити їх дозвілля не менш цікавим, ніж, якби вони грали на природі. Адже веселе дитинство - це дуже важливий атрибут життя, який так часто згадується в дорослому віці.

Футбол на килимі

Безперечно, майже всі малюки дуже люблять грати у футбол. Адже це дуже рухлива і весела гра. Ви цілком можете влаштувати таку розвагу своєму карапузові і вдома. З невеликою різницею - замість трави буде килим, а важкий м'яч варто замінити надувним. До речі, так само можна пограти і в баскетбол або волейбол (ну і що, що ні пляжний?).

Іподром, або Ігри з конячкою

Напевно у своєму дитинстві ви дуже любили кататися на батькових колінах або на його спині. Тепер прийшов час змінити свою роль - Ви самі станете конячкою, а дитина нехай сяде на Вас, управляє, командує і дає вказівки. Потім можете помінятися ролями (звичайно, на малюка не потрібно сідати повністю).

Кінотеатр на дому

Ви думаєте, що дивитися мультики - це означає сидіти на місці і просто дивитися в екран телевізора? А ось і ні! Виберіть дуже емоційний мультфільм, з завзятою музикою, щоб Вам з карапузом захотілося потанцювати, побігати або пострибати на ліжку. Тільки обов'язково введіть правила, щоб весела гра не перетворилася на руйнівну «войнушку».

Острів скарбів, або Маленький мандрівник

Якщо малюк дуже любить шукати скарби і грати в піратів, влаштуйте йому квест будинку. Потрібно для цього небагато: намалюйте схему, організуйте «місця отримання наступних завдань» і придумайте ці самі завдання. Будьте впевнені, що дитині ну дуже сподобається така рухлива і цікава гра.

Швидше, вище, сильніше!

Якщо малюкові нудно вдома одному, запросіть у гості кількох його друзів і влаштуйте змагання. Стануть в нагоді кола, кеглі, фішки і, звичайно, спортивний дух. Так малюки зможуть активно та весело провести час всі разом. Маса задоволення і море дитячих посмішок Вашому будинку забезпечені!

Звичайно, головне в таких іграх - це те, що ви проведете максимум часу разом з дитиною. Відмінних сімейних вихідних і чудового настрою, незважаючи на мінливі примхи природи!

 

 

 

 

 

Пам’ятка для батьків

 

Режим харчування дитини вдома

 

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

 

Привчайте дитину:

  • перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;
  •  під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;
  •  після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

 

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

 

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

  • привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);
  •  виховувати слухняність, пошану до дорослих;
  •  заохочувати висловлювати прохання;
  •  навчати словам ввічливості.

 

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

 

У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

 

 

 

 

Орієнтовний розпорядок дня дитини вдома

 

Час

Пункти розпорядку

Поради

7:30 – 8:00

Підйом, ранковий туалет, ранкова гімнастика разом з батьками

Учіть дитину дотримуватись особистої гігієни, вмиватися, чистити зуби, мити руки з милом, користуватися індивідуальним рушником.

 

Привчайте виконувати прості вправи на різні групи м’язів. Наприклад, включайте до ранкової гімнастики легкий біг та стрибки — це сприяє розгальмуванню нервової системи після сну, формуванню правильної постави, викликає позитивні емоції

8:00 – 8:30

Ігри

У ранковий час грайте з дитиною в ігри малої та середньої рухливості

8:30 – 9:00

Підготовка до сніданку, сніданок

Учіть дитину самостійно сідати на стілець та вставати з нього, підсовувати стілець до столу; їсти охайно, не обливаючись; після їжі користуватися серветкою

9:00 – 10:00

Читання, ігри, слухання музики, малювання тощо

Читайте дитині вірші, казки, оповідання, пропонуйте розглядати та обговорювати ілюстрації, відповідати на запитання, навчайте співпереживати персонажам.

Пропонуйте дитині дидактичні ігри (пірамідки, втулки, шнурівки, будівельний матеріал тощо), учіть класифікувати, узагальнювати предмети за певними ознаками, складати з частин ціле тощо.

Привчайте слухати пісні, розуміти їх зміст, знати їхні назви, співати разом з вами тощо.

 

Учіть дитину малювати предмети та явища фарбами, олівцями, фломастерами; розрізняти і називати кольори.

Чергуйте різні види діяльності

10:00 – 12:30

Підготовка до прогулянки, прогулянка

Учіть дитину самостійно одягатися, взуватися, знімати одяг та складати його у відповідному місці.

Під час прогулянки грайте з дитиною в ігри різної рухливості (великої, середньої, малої), спостерігайте разом за природою, заохочуйте дитину до самостійної рухової діяльності

12:30 – 13:10

Підготовка до обіду, обід

Вводьте до раціону дитини тверду їжу, вчіть їсти шматочки хліба і заїдати їх рідкою їжею (суп, борщ тощо), самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки

13:10 – 15:10

Підготовка до сну, сон

Розкажіть дитині казку або заспівайте колискову, що заспокійливо впливає на дитину та сприяє розслабленню нервової системи і спокійному сну

15:10 – 15:30

Підйом, оздоровчі процедури

Проведіть для дитини комплекс гімнастичних вправ на різні групи м’язів та вправи для формування стопи і постави, для загального зміцнення

15:30 – 15:50

Полуденок

Привчайте дитину до самообслуговування

15:50 – 16:50

Ігри

Грайте з дитиною у настільно-друковані дидактичні ігри — кубики, пазли тощо. Учіть складати картинки, послідовно відтворюючи події на них, поєднувати зображення за певними ознаками предметів тощо

16:50 – 19:00

Підготовка до прогулянки, прогулянка

Привчайте дитину до самостійності, розповідайте їй про здоровий спосіб життя.

 

Обирайте ігри малої та середньої рухливості, давайте дитині можливість самостійно гратися з іншими дітьми, спостерігати за довкіллям

19:00 – 19:30

Підготовка до вечері, вечеря

Нагадуйте дитині про важливість гігієнічних процедур та правил поведінки за столом

19:30 – 20:30

Спокійні ігри з батьками, читання казок, перегляд мультфільму, бесіди

Перевагу віддавайте спокійним іграм, перегляду дитячого мультфільму, читанню казок перед сном, спокійним бесідам для підтримання емоційного контакту з дитиною, дружніх взаємин

20:30 – 7:30

Гігієнічні процедури, співання колискової, нічний сон

Привчайте дитину до особистої гігієни та гігієнічних процедур перед сном.

 

Співайте колискову, щоб прискорити засинання дитини

 

 

 

 

Шановні батьки! Призвичаївши дитину вдома до розпорядку дня, подібного до розпорядку дня у дитячому садку, ви значно полегшите процес її адаптації до нових умов. Приділіть, будь ласка, цьому питанню належну увагу


1
2